Wnętrze zbudowane było początkowo wyłącznie z drewna. Była łazienka z wolnostojącą wanną, ubikacja z drewnianym sedesem i umywalką. Na ścianie nad wanną był zamontowany 100-litrowy kocioł podgrzewający wodę. zawieszony otwarty na ścianie nad wanną. Sięgał on niemalże sufitu, a podłoga była w kafelkach. Rury wodne były zamontowana w ten sposób, aby w każdej chwili były łatwo dostępne. Okablowanie elektryczne i przełączniki zaprojektowane były w sposób otwarty na użytkownika. W kuchni i w innych pomieszczeniach położona została będąca do dziś najzwyklejsza wykładzina. Dom posiadał nieco większą powierzchnię na parterze, a mniejszą na piętrze przeznaczoną na pokoje.
Firma Globus w latach 30-stych XX w, za gotowy domu z wyposażeniem życzyła sobie około 28000 franków szwajcarskich.
Niestety, ta wyjątkowa i oryginalna konstrukcja nie przetrwała w pełni i nie można było wykorzystać jej wszystkich możliwości.
Szwajcarskim architektom zlecono całkowitą renowację tego niemalże stuletniego obiektu, przy dzisiejszej Triemlistrasse, zachowując w tym domu jeszcze oryginalny układ pomieszczeń pochodzący z 1952 roku. Głównym wyzwaniem było zastosowanie nowoczesnych i trwalszych rozwiązania zgodnych z trendami czasów obecnych. Jednym z poważniejszych zabiegów budowlanych było usunięcie dwóch ścian nośnych, które umożliwią zapewnienie dodatkowego miejsca, na którym będzie zaplanowany salon i kuchnia. Aby rozłożyć równomiernie obciążenie i utrzymać poczucie przestronności, zaprojektowano i zainstalowano dwie belki stalowe wraz z filarem. Tym razem meble wykonano na zamówienie do przedpokoju, kuchni, a także do salonu, optymalnie wykorzystując dostępną przestrzeń, która jest zintegrowana z inteligentnym systemem monitoringu rozciągającym się po całym domu.
Wejście do ogrodu umożliwiają drzwi francuskie, a czas spędzony w salonie uprzyjemniają niestandardowe szwedzkie meble i zainstalowany innowacyjny niemiecki wielofunkcyjny kominek na drewno podsycający przyjazną atmosferę domupiec spowodowało w nowoczesnym jeszcze ciepłej i przyjaznej atmosferze. Modułowa konstrukcja szwedzkich mebli pozwala na łatwe dostosowanie układu do różnych okoliczności: właściciele domów mogą przekształcić go szybko według własnych potrzeb.Architekci skupili się nie tylko na stworzeniu nowoczesnego i praktycznego środowiska życia, ale również na kompleksowej renowacji infrastruktury budynku. Wszystkie instalacje sanitarne, grzewcze i elektryczne są obecnie dostosowane do współczesnych potrzeb, wymogów i standardów. Ponadto zamontowano i zainstalowano całkowicie nowy system ogrzewania podłogowego, a tym samym zwiększono efektywność energetyczną budynku dzięki nowym oknom i drzwiom. Wdrożono także baterie słoneczne, aby w pełni przenieść dom w XXI wiek.
Minimalne poprawki w układzie pomieszczeń pozwoliły na wybranie praktycznych i modułowych mebli oraz na pomysłowe zaadaptowanie projektu wśród wiejskich widoków Triemlistrasse. Fakt ten pokazuje, że możliwe jest zmodernizowanie starego dom tak aby dostał nowe życie i był dostosowany do czasów współczesnych.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz